Borough turgus Londone. Trys priežastys kodėl verta aplankyti.

Manau nesuklysiu pasakydamas, kad kiekvienas buvęs Londone ir neaplankęs Borough turgaus, nuskriaudė save ir daug prarado. Ypač šeštadienio popietę. Ypač jei žodis „turgus“ asocijuojasi su Gariūnų kiniška produkcija, piratinias kompaktiniais diskais ar Kauno Žaliakalnio turgumi su bobutėmis ir kiaušinių lakais.

Borough turgus pirmą sykį istoriniuose šaltiniuose paminėtas 1276 metais, nors tikima, kad jis egzistavo jau nuo 1014 metų ar dar anksčiau. Toks, koks jis yra dabar, egzistuoja nuo 1756 metų.

Įsikūręs pačiame Londono centre, po geležinkelio viaduku, visai netoli turistų mėgstamų London bridge ir Tower of London.  Tai vienas didžiausių maisto turgų ir tiesiog maisto meka Londone, kuri atgyja šeštadieniais.

DSC04526 DSC04509 DSC04497

Iš tiesų, šią vieta sunku būtų pavadinti tiesiog paprastu turgumi, greičiau tai panašu į didžiulę maisto mugę. Čia galima ne tik  įsigyti itin kokybiškų ir natūralių maisto produktų, pabendrauti su prekeiviais, pasisemti kulinarinės patirties, sužinoti naujų receptų, bet ir užkąsti čia pat vietoje pagaminto maisto, bei atsigerti Sangrijos, alaus, elio ar šviežiai spaustų sulčių.

Londoniečiai čia traukia prancuziško sūrio, ispaniško kumpio, itališkų makaronų, šviežios duonos (ji, reikia pasakyti, tokia pat skani kaip lietuviška, o kartais net pagardinta kuo nors egzotiško), indiškos arbatos, vaisių, alyvuogių, saulėje džiovintų pomidorų, konservuotų grybų, saldumynų…

Borough turgaus teritorija suskirstyta į skyrius, kuriuose rasite šviežių daržovių ir vaisių, pieno produktų, kepinių, šviežios mėsos, žuvies bei gastronomijos skyrius. Taip pat turgaus teritorijoje įsikūrusios vynų ir kitų gėrimų parduotuvėlės, mažos ir jaukios kavinukės.

Štai trys priežastys, kodėl būtina aplankyti Borough turgų:Borough

  1.  Jei nesate buvęs Borough turguje ir galvojate, kad žinote ką reiškia žodis „šurmuliuoti“, tai labai klystate. Tik čia šeštadieniais yra tiek daug veiksmo, muzikos, skirtingų kvapų, skirtingų šalių produkcijos ir visa gaubiančio triukšmo, kurį laikas nuo laiko sustiprina viaduku važiuojantys traukiniai. Patikėkite manim – aš tik čia supratau ką iš tiesų reiškia posakis „šurmuliavo turgus“
  2.  Niekur kitur pasaulyje nėra tokio įvairios ir tokios aukštos kokybės maisto produktų pasirinkimo galimybės vienoje vietoje, kaip Borough turguje. Šviežių vaisių, daržovių, žuvies, mėsos ir įvairiausių prieskonių, saldumynų iš viso pasaulio… viską rasite čia.
  3.  Maistas. Nesu valgęs skanesnio mėsainio, nei pagaminto Borough turguje. Tikrai. Ypač nuostabus tas, viskio ir imbiero skonio. Štai čia patalpinau nuotrauką. Pagal ją galbūt pavyks rasti vietą, kurioje gaminami šie mėsainiai.

 

Tikrai žinau, kad kiekvieną kartą atvykęs į Londoną skubėsiu į Borough turgų, užsisakysiu viskio ir imbiero skoniu pagardintą mėsainį, pintą šalto alaus ir pabandysiu rasti vietos greta kitų užkandžiautojų kiemelyje prie šalimais esančios Southwark Cathedrals.

Publikuota www.delfi.lt

 

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.