JAV atakos sraigtasparniai AH-64 Apache

Šiandien visiškai atsitiktinai užklydęs į Kauno Aleksoto oro uostą, sutikau be galo įdomius eksponatus. Tiesa sakant ne visai atsitiktinai. Tikėjausi pažiūrėti kaip treniruojasi akrobatinio skraidymo meistrai. Tačiau jų rasti nepavyko, bet pavyko rasti kai ką įdomesnio.

Kauno Aleksoto oro uoste laikiną prieglobstį rado JAV armijos sraigtasparniai: 4 vnt. atakos AH-64 Apache 6 vnt. transportiniai ir vienas gelėtojų-greitosios medicininės pagalbos „sraigtas“.

Nuotraukose gerai matyti AH-64 Apache šarvuoto fiuzeliažo apačioje esantis Hughes M230 30 mm kulkosvaidis ir viena „oras-žemė“ raketa AGM-114 Hellfire, skirta kovai su šarvuota technika ir įtvirtinimais, taip pat Nevaldomų 70 mm raketų Hydra 70 paleidimo blokas. Įspūdinga. Beje, JAV armijos kariškiai nusiteikę labai draugiškai. Ne tik papasakojo apie visas technikos subtilybes, aprodė įrangą, bet ir pasisiūlė nufotografuoti šių galiūnų fone.

Taigi gyvename paradoksų laikmetyje. Prisimenu save, kuomet būdamas paauglys bandžiau patekti į Aleksoto aerodromo teritoriją, tam, kad pamatyti sovietinės armijos sraigtasparnius Mi-8 ir Mi-24 iš arti. Tuomet tai buvo misija neįmanoma. O šiandien, tame pačiame aerodrome, kuriame kadaise šeimininkavo sovietinė armija, savo karinius sraigtasparnius dislokuoja didžiausias CCCP priešininkas – JAV. Ir šia techniką galima apžiūrėt visiškai laisvai. Maža to, paslaugūs kariškiai dar ir pabūna gidais. Osom!

Publikuota www.praeitieszvalgas.lt

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.