Rezervinė VRM vadavietė

Rezervinė VRM vadavietė – labai mažai kam žinomas buvęs slaptas objektas . Maždaug 600 kv.m. ploto požeminis statinys turėjo visą autonominiam veikimui reikalingą aprūpinimą. Patekimas per dvejus šarvuotus vartus, kurie įrengti požeminiam pasaže turėjo garantuoti saugų patekimą ir atsitraukimą. Vadavietė turėjo savo vandens gręžinį, kanalizavimo sistemą, gaisro gesinimo sistemą, oro vėdinimo sistemą. Tačiau mano dėmesį ypač patraukė gana neblogai išlikęs radijo ryšio mazgas. Analogišką valdymo pultą jau esu matęs, bet rėlinės spintos šiame objekte išsilaikiusios bene geriausiai. Taip pat išlikęs ir radijo ryšio antenų bokštas. Objektas beveik visą laiką buvo privatus, todėl pavyko aptikti pilnos komplektacijos generatorių. Variklis, aušinimo sistema, net kuro bakai pilnai funkcionuojantys. Atrodo, kad reikia tik pakeisti akumuliatorius ir paspaudus mygtuką galingas dyzelinis generatoriaus variklis pradės veikti. Beje, generatorių suka laivo variklis. Neturėjau labai daug laiko nuodugniai apžiūrėt visą objektą, todėl radau tik dvejus evakuacijos liukus, bet manau, kad jų turėtų būti daugiau.

Rezervinė VRM vadavietė buvo maskuojama aukšto rango vidaus reikalų sistemos pareigūnų pasilinksminimo vieta – sodyba su pirtimi, pokylių sale, bei nedideliu viešbučiu. Pirmaisiais valstybės turto privatizavimo metais visas šis kompleksas pateko į privačias rankas. Dabar yra saugomas, todėl puikiai išsilaikęs.

Skaitytojo Vytauto Trakimo papildymas:

šis variklis buvo montuojams upiniuose buksyruose, bet priminis jo panaudojimas buvo tankuose. į laivyna pateko tik kiek atnaujinus, nes didžioji tėvynė šiems varikliams tegalėjo garantuoti 100 motovalandų gyvavimą. aišku, dėl modelio galiu ir klysti. bet tuose mažuose upiniuose buksyriukuose stovėdavo du tokie agregatai.

Publikuotas: www.praeitieszvalgas.lt

 

 

3 komentarai

  1. Kazlu rudos objektu laikinu savininku kuri laika as pabuvau, dabar ten kaimo turizmas ir viesbutis.
    Nebera ten istorinio objekto, uzmirskite. O aplink Vilniu nemazai dar islike.

    Parašyti komentarą

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.