Dokumentinis filmas Smurto anatomija

Naivu manyti, kad skaudintojas tai daro dėl kito kaltės, o ne dėl savo būdo. Žmogų, galintį peržengti ribą, reikia atpažinti kuo anksčiau.
Tai atskleidė dokumentinis filmas Smurto anatomija

Vidutiniškai per vienerius metus Lietuvoje dėl smurto artimoje aplinkoje registruojama 20.000 policijos iškvietimų, pradedama 8000 ikiteisminių tyrimų. Iš jų 7000 dėl sveikatos sutrikdymo, ir 20 dėl nužudymo.

Kaip atpažinti smurtautoją

Paprasčiausias ir geriausias patarimas yra pasikliauti moteriška intuicija. Intuiciją gali paremti ir tikri pavojaus ženklai. Jeigu panelės ir ponios šiuos ženklus žinos, galės išvengti sunkių bendravimo aplinkybių. Svarbiausias iš ženklų – simbolinė agresija. Jei vyras barnių metu laužo daiktus, tranko durimis taip, kad byra tinkas ar dūžta durų stiklai, plėšo vedybų nuotraukas, naikina kitus abiem reikšmingus prisiminimus ženklinančius daiktus, tikėtina, jog ir moteris anksčiau ar vėliau atsidurs šių simbolių vietoje
Agresyvus elgesys moters atžvilgiu dar tikėtinesnis, jei vyro nuotaika dažnai keičiasi, o jis, tarsi didžiuodamasis nesivaldymu, tvirtina esąs geras ir mylintis, tiesiog negalintis be mylimosios gyventi ir siūlo jai susitaikyti su tuo, kad jam retkarčiais kažin kas „užeina“, kad jis kartais būna itin impulsyvus, ir piktą barnį, smūgį, sunaikintus daiktus vertina kaip abiejų kaltę, kurią dera pamiršti.

Režisierius Šarūnas Jasiukevičius dokumentiniame filme Smurto anatomija užfiksavo tikrus, smurtą patyrusių moterų, liudijimus, susistemino būdingus požymius ir iliustravo juos suvaidintomis scenomis. Filmo Smurto anatomija žiūrovai galės identifikuoti būdingus smurtautojui elgesio modelius ir išvengti nelaimės.

Filmą pagamino video studija Media Lab – www.medialab.lt

1 komentaras

  1. Sveiki, ačiū Jums už darbus. Kur galima pažiūrėti filmus? Ačiū dar kartą už Jūsų laiką ir idėjas.

    Parašyti komentarą

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.