Kauno gelžbetoninių konstrukcijų gamykla – 3

Kauno gelžbetoninių konstrukcijų gamykla (GKG-3) statybai projektinę užduotį patvirtino Lietuvos TSR Liaudies ūkio tarybos Statybinių medžiagų pramonės valdyba 1960 m. gruodžio 30 d. Po dviejų mėnesių buvo pradėti statybos darbai. Statoma buvo pagal „Giprostroindustrija“ tipinį projektą Nr. 4-09-621. 1964 m. vasario 1 d. gamykla pradėjo veikti ir išleido pirmąjį gaminį – 3m x 6m gelžbetoninę perdangos plokštę.

Gamyklos paskirtis buvo užtikrinti statybos medžiagų tiekimą aplinkiniam pramonės rajonui. Tai buvo pirmoji gamykla rajone, kuri gamino statybines medžiagas aplinkui statomiems fabrikams. Radijo, dirbtinio pluošto gamyklos buvo statomos iš GKG-3 gaminamos produkcijos. Taip pat gaminiai buvo tiekiami ir į kitus rajonus: Kėdainių chemijos kombinato kompleksui (dabartinė „Lifosa“), Alytaus medvilnės kombinatui bei šaldytuvų gamyklai „Snaigė“.

Kauno gelžbetoninių konstrukcijų gamykla kainavo 5 mln 875 tūkstančius rublių. Pirmus dvejus metus veikė nuostolingai ir patyrė 121 tūkst rublių nuostolį. Tačiau jau trečiaisiais veiklos metais pelnas buvo 75 tūkst. rublių, o pelningiausiais 1971 metais pasiekė rekordinį 381 tūkstančio rublių pelną.

Gamykloje dirbo 1075 žmonės. Nuo 1967 metų už pasiektus gamybinius rodiklius ir prisiimtų socialistinių įsipareigojimų viršijimą, gamyklos kolektyvas kasmet buvo įrašomas į Kauno m. Lenino rajono garbės lentą. TSRS penkiasdešimtmečio proga už aukštus gamybinius rodiklius ir pavyzdinį darbą 70 gamyklos darbininkų buvo apdovanoti TSRS ordinais.

Šiuo metu gamykla vadinasi „Aksa“. Tai viena iš didžiausių Lietuvos gelžbetonio įmonių, kurioje dirba 120 darbuotojų. 2003 m. įmonės pardavimų pajamos sudarė 3,9 mln. Lt. Geriausias pardavimų rezultatas buvo pasiektas 2007 m. – pajamos sudarė 25,2 mln. Lt.

Publikuota www.praeitieszvalgas.lt

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.