Kazlų rūdos karinė kuro bazė

Kazlų Rūdos karinė kuro bazė  (Karinis dalinys Nr.30117) buvo įsikūrusi 1 km į pietryčius nuo Kazlų Rūdos miestelio, Bebruliškių kaime. Ji įsteigta 1972 m. Bazę sudaro rezervuarų parkas su geležinkelio atšaka ir kuro išpilstymo zona, sandėliai, katilinė, gyvenamoji zona. Geležinkelis vedė tiesiai prie sandėlių rampų. Kitoje geležinkelio pusėje buvo įrengta kuro pilstymo įranga ir kuro saugyklos. Bazėje buvo saugomi naftos produktai (degalai ir tepalai), spiritas, kalcio karbidas ir kitos medžiagos. Rezervuarai degalų saugojimui buvo tiek paviršiniai, tiek požeminiai. Kuro saugojimo talpų tūris – 34,4 tūkst. m3. Iš viso buvo 38 pastatai. Bazę aptarnavo apie 30 kariškių ir darbotojų. Naftos produktų apyvarta – 1200 m3 per parą. Bebruliškės kaime buvusi didžiausia Pabaltijo karinėje apygardoje aviacinio kuro bazė.
Bazę iš kariškių peremė AB „Lietuvos kuras“ Naftos produktų talpyklos buvo demontuotos ir išvežtos į Klaipėdą kaip metalo laužas. Geležinkelio atšakos ardymo metu traktorius pažeidė maždaug 20 cm skersmens naftos produktų tiekimo vamzdį. Iš talpyklų į aplinką išsiliejo nemažai naftos produktų likučių.
Naftos bazės ekologinės būklės apžiūra 1992 03 12 atliko Marijampolės aplinkos apsaugos regioninės agentūros darbuotojai. Duomenis pateikė dalinio vadas ir Nemuno karinės girininkijos darbuotojai. Drenažo vandenyje nustatytas naftos produktų kiekis – 1-2 mg/l. Dalinyje yra priešgraisinis vandens telkinys (3000 m3), šalia dalinio rytinėje pusėje – 2 ha ploto tvekinys. Naftos produktų kiekis vandenyje (1993 05 26) – 0,04 mg/l.
Vidutinis gruntinio vandens gylis – 1,9 m. Buvo vienas veikiantis ir vienas neveikiantis gręžinys požeminio vandens paėmimui. Požeminio vandens vartojimas – 200 m3 per parą.
Bazės funkcionavimo laikotarpiu į Kazlų Rūdos miesto valymo įrenginius ji kiekvienais metais išleisdavo 1,2-18 tūkst. m3 nevalyto vandens.

Publikuota www.praeitieszvalgas.lt

1 komentaras

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.