Kėdainių parkas – kokią paslaptį saugo?

Pačiame Kėdainių centre, netoli geležinkelio stoties, Babėnų miške įrengtas Kėdainių parkas su suoleliais, dviračių takais, automobilių stovėjimo aikštele, pavėsine ir tualetu. Tai papakankamai populiari laisvalaikio praleidimo vieta miestlėnų tarpe. Atvažiuoja ne tik aktyvaus poilsio mėgėjai, bet netrūksta ir šeimų su vaikais. Ko gero nei vienas jų neįtaria, kad jų pamėgta pasivaikščiojimo vieta yra buvusi priešlėktuvinės gynybos baterija S-75 Volkchov.
S-75 sistemos pradėtos gaminti 1957 metais. Tai oro erdvės kontrolei skirta, radijo bangomis valdomų raketų sistema. Skystu kuru varomų raketų veikimo spindulys – iki 42 km, veikimo aukštis iki 30 km. Radarai fiksuodavo artėjantį lėktuvą arba raketą. Pasiekusi taikinį raketa susprogdindavo 190 kg svorio skeveldrinę kovinę galvutę. Sistema galėdavo į viena taikinį paleisti iki 3 raketų 0.7 minutės intervalu. Viso bazėje budavo 12 S-75 Volkchov raketų.
Bazės kontūrus galima atpažinti tik 2003 metų ar senesnėse palydovinėse nuotraukose. Šiuo metu augmenija užgožusi ne tik takus, bet ir daugelį statinių likučių. Iš statinių išlikus tik centrinė radiolokatoriaus rampa, bei raketų starto aikštelių kontūrai ir raketų paleidimo įrenginių tvirtinimo pamatai.

Publikuota www.praeitieszvalgas.lt

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.