Pelainių (Pelenių miško) poligonas ir vidaus tarnybos 1-ojo pulko bazė

OBJEKTAS SAUGOMAS!

Pelainių (kai kuriuose šaltiniuose Pelenių) kaimas yra apie 1,5 km į šiaurės vakarus nuo Karmėlavos (Kauno r.), ant Neries kranto, iš visų pusių apsuptas pušyno. Tarpukario metais kaimas minimas kaip pakaunės poilsiavietė, kurioje daug vasarnamių, tipiškų lietuviškų sodybų. Sovietmečiu prie Pelainių buvo įrengtas karinis poligonas; čia buvo ir pagalbinis armijos ūkis. Dabar buvusiu sovietiniu poligonu naudojasi VRM vidaus tarnybos I pulkas. Pačiame Pilėnų miško viduryje, sunkiai įžengiamose pelkėse, yra sena, apleista sovietinė karinė bazė. Paskirtis -sandėliavimo. Teritoriją juosia dviguba spygliuota tvora. Perimetro kampuose įrengti stebejimo bokšteliai, maždaug kas 30 metrų įrengti stulpai su prožektoriais nukreiptais į mišką. Tada objektas buvo tikrai gerai saugojamas. Šiuo metu beveik visi bazėje esantys statiniai sugriuvę arba avarinės būklės. Bazę saugoja Vidaus tarnybos 1-ojo pulko pareigūnai su šunimis. Aplinkinėse pelkėse yra stirnų ir šernų.

3 komentarai

  1. Sveiki, ar šia bazę laisvai galima patyrinėti tiek, kiek matosi nuotraukose? Ar visa teritorija saugoma ir netgi čia patekti reikėjo kažkokio leidimo? Planuoju aplankyti keletą bazių aplink Kauna, ir dar viena (jau suplanavęs Linksmakalnį ir Piliuoną) būtų pats tas pilnai išnaudoti dienai. Lauksiu ats.

    Parašyti komentarą
  2. Teko ten eiti sargybą 1993-1994 metais. Tiesą sakant nelabai ten buvo ką ir saugoti, nebent šiltnamius su pomidorais ir agurkais. Jau tuomet viskas atrodė išlaužyta ir išdraskyta. Dabartinėj šaudykloj riogsojo kalnas mokomųjų minų – atrodė įspūdingai. Pasiknisę tame šiukšlyne rasdavom sovietinės atributikos. Prieš išeinant į DMB paskutinę nuotrauką ten pasidariau 1994 pavasarį, todėl ir įdomu prisiminti kokius „zaliotus“ ten darydavom… Kaip viskas pasikeitė per metus.

    Parašyti komentarą

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.