Karininkų vila Kazlų Rūdos miškuose

Miškuose ties Kazlų Rūda 1980 metais, vos per keletą mėnesių buvo pastatyta 3 aukštų karininkų vila čia poilsiauti atvykstantiems aukšto rango karininkams.
Karininkų vila buvo statoma labai skubiai ir pastatyta per palyginti trumpą laiką. Pasakojama, kad tais metais joje poilsiauti buvo užsimanęs Jurijus Andropovas. Ar jis į čia buvo atskridęs, nežinau, bet nuo to laiko vilą vadino tai „Andropovo vila“, tai „Brežnevo vila“.
Vila pastatyta itin gražioje vietoje, ties Judrės upeliu, ant kurio bebrai yra pastatę didžiulę, beveik 2 metrų aukščio užtvanką.
Trijų aukštų statinio viršutiniame aukšte buvo įrengti prabangūs apartamentai su balkonais aukščiausio rango kariuomenės vadams, o žemesniame – kiek kuklesni kambariai. Čia besiilsinčių kariškių patogumui buvo restoranas, baseinas, pirtis. Rūsiuose buvo įrengti garažai.
1993 metų vasarą, kai sovietinė armija kraustėsi iš Lietuvos, vilą bei netoliese esančią požeminę vadavietę jie paliko tik rugpjūčio pabaigoje. Išsikraustydami iš požeminės vadavietės išsivežė visą ten buvusią sudėtingą įrangą, baldus bei kitą turtą, tuo tarpu viloje paliko ne tik užuolaidas ant langų, bet net ir indus.
Šiuo metu vila restauruojama ir pritaikoma šiuolaikiniams poreikiams. Saugoma ne mažiau nei sovietiniu laiku.

Publikuota www.praeitieszvalgas.lt

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.